میزبانی شهرداری تهران از نمایندگان 30 کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

همزمان با به برگزاری كنفرانس دوسالانه منطقه ای سالمندی جمعیت 2018 با موضوع" خانواده، اجتماع، دولت و جوامع در حال سالمندی" با حضور بیش از 150 مهمان خارجی از 30 كشور منطقه آسیا و اقیانوسیه در ایران توسط موسسه بین المللی کمک رسان سالمند(Help Age International) و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد(UNFPA)، بازدید مهمانان کنفرانس مذکور از برج میلاد تهران، فعالیت ها و دستاوردهای شهرداری تهران در حوزه سالمندان برگزار شد.

به گزارش تهران هوشمند به نقل از شهرداری تهران، مهمانان شرکت کننده در این کنفرانس با حضور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، لیلا جودان نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران و زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران از برج میلاد به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا بازدید کردند و به بحث و گفتگو و تبادل تجربه در خصوص موضوع سالمندی پرداختند.
همچنین بازدیدکنندگان در قالب سه هیئت 35نفره از مجموعه های خدمات رسان به سالمندان از جمله سرای محله بازار و بنیاد فرزانگان در منطقه 12 و مجتمع دوستدار سالمند بهنام و فرهنگسرای امید در منطقه 13 دیدار نمودند.
از جمله فعالیت های مراکز فوق که مورد بازدید قرار گرفت، می توان به خدمات آموزشی، فرهنگی و هنری از جمله برگزاری نمایشگاه طراحی آثار، کارگاه های آموزشی طراحی و عروسک بافی، بازی های فکری، قصه گویی کودک توسط سالمندان، حافظ خوانی ویژه سالمندان نابینا، جشنواره غذاهای سنتی، مسابقات نشاط سالمندی، اجرای گروه کر سالمندان، اجرای تئاتر اشاره نمود.
تمامی فعالیت های فوق الذکر توسط اعضای کانون های سالمندان محلات شهر تهران اجرا و در پایان از اقدامات ارزنده شهرداری تهران در حوزه سالمندی تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi