شورای شهر و شهرداری درباره لغو طرح ترافیک اختیاری ندارند

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

21 مرداد 1399 ساعت 14:49

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: تصمیم گیری درباره لغو طرح ترافیک به عهده شهرداری و شورای شهر نیست و ستاد ملی کرونا نیز تا کنون در این باره هیچ تصمیمی نگرفته است.

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از شهر، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران درباره موضوع لغو طرح ترافیک و برخی اظهار نظرها در این باره که شهرداری موضوع لغو طرح ترافیک را نمی پذیرد، گفت: موضوع طرح ترافیک یک مسأله کاملا تخصصی است که نه به عهده شهرداری و نه شورای شهر است.

او با اشاره به اینکه طرح ترافیک مربوط به شورای عالی ترافیک می شود، افزود: اعضای مختلفی در این شورا شرکت می کنند و شهردار تهران و رئیس شورای شهر نیز به عنوان عضو در این شورا حاضر می شوند. شورای عالی ترافیک، شورای بالادستی شهرداری و شورای شهر است لذا اساسا اصل برقراری طرح ترافیک یا لغو آن به عهده شورای عالی ترافیک است.

او ادامه داد: بر اساس فرمان مقام معظم رهبری، تصمیمات ستاد ملی کرونا مشابه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است و آنها هم می توانند تصمیمات حاکمیتی هم بگیرند که این تصمیمات نیز مبنی بر داده های کارشناسی است.

فراهانی گفت: ستاد ملی کرونا تاکنون تصمیمی درباره لغو طرح ترافیک نگرفته است و شورای شهر و شهرداری نیز بر اساس توضیحات ارائه شده اختیاری در این باره ندارند.

این عضو شورای شهر در پاسخ به این سوال که به عنوان یک عضو شورا نظر شخصی اش درباره لغو طرح ترافیک در شرایط فعلی چیست نیز گفت: در این باره معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تحلیلی را تهیه کرده است که بر اساس داده های کارشناسی اثبات می کند لغو طرح ترافیک تأثیر چندانی در حمل و نقل عمومی ندارد.

او ادامه داد: بر اساس داده های این تحلیل، اجرای طرح ترافیک باعث افزایش آلودگی هوا می شود که منجر به گسترش ویروس کرونا خواهد شد. همچنین ترافیک به مرکز شهر منتقل و باعث ایجاد حلقه های ترافیکی متصل و قفل شدن کل شهر تهران می شود که همین امر نیز باعث افزایش مصرف سوخت و ماندن مردم در خیابان می شود.

فراهانی گفت: بر اساس این گزارش کارشناسی، تحلیل لغو طرح ترافیک کار مفیدی نیست باید در این زمینه کارشناسان تصمیم گیری کنند و نظر بدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi