مهمترین مساله در مدیریت بحران تهران تامین منابع مالی است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

21 مرداد 1399 ساعت 13:33

رییس شورای شهر تهران با اشاره به گذشت سال ها از فعالیت ستاد «پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران» گفت: رقم ۱۸ درصد برای آمادگی کنونی پایتخت در برابر بحران ها تاسف بار است.

 

به گزارش خبرنگار تهران هوشمند ، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در جلسه ستاد محلی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گفت: با اهدای حکم وزیر کشور به شهردار تهران به عنوان فرمانده میدان عملیات بحران، وظایف شورای شهر نیز سنگین‌تر می‌شود.

 

او افزود: سالهاست که این تشکیلات شکل گرفته و هر سال سه جلسه تشکیل می شود اما هنوز صحبت از آمادگی ۱۸ درصدی تهران است که جای تاسف دارد. در شورای شهر با توجه به حکمی که شهردار تهران دریافت کرده تلاش می‌کنیم تا وظایف را به خوبی انجام دهیم اما مهمترین مساله در این مورد بحث مالی است.

 

هاشمی ادامه داد: اقدامات خوبی که در حوزه تامین آب اضطراری در زمان بحران با همکاری شرکت آب و فاضلاب شکل گرفته، باید در مورد برق اضطراری و مخابرات نیز باید شکل بگیرد. می توان در قبض های مربوطه با عدد و رقم های خیلی پایین که مشکلی برای مردم ایجاد نکند این مسأله را لحاظ کرد تا این اتفاقات رقم بخورد.

 

رییس شورای شهر تهران اضافه کرد: در بحث استان‌های معین تهران به نظر می‌رسد که این مساله رها شده است. جلسات جدی برای اینکه هر استان وظایف خود را نسبت به تهران بداند تشکیل نشده و باید دستکم سالی یک بار باید این موضوع تمرین و فعالیت ها و وظایف بازبینی شوند.

 

او ادامه داد: همچنین باید جزوه ای داشته باشیم که تمام عملیات و دستورالعمل ها تقسیم بندی شده و هر کسی وظایف خود را بداند و این جزوه برای پیگیری وظایف بخش های مختلف در اختیار خبرنگاران نیز گذاشته شود.

 

هاشمی در ادامه گفت: نصب سامانه هشدار سریع، لرزه نگار ها و شتاب نگار ها که قرار بود به تعداد زیادی در تهران انجام شود هنوز عملیاتی نشده است. این مساله به این دلیل اهمیت دارد که مشکلات اساسی بعد از زلزله در ساعات اولیه رخ می دهد.

 

نخستین جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران چهارشنبه-۲۵ تیر-با حضور اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، پیروز حناچی، شهردار تهران، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، رضا کرمی محمدی، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، غلامحسین محمدی، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و اعضای کارگروه های ۱۴ گانه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران (به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس) در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi