اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس‌های بهداشتی در پایتخت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

21 مرداد 1399 ساعت 14:39


معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس‌های بهداشتی در پایتخت خبر داد.به گزارش تهران هوشمند، مجتبی یزدانی در حاشیه صد و نود و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره کمبود سرویس‌های بهداشتی در پایتخت به طور ویژه در زمان تشییع پیکر سردار سلیمانی اظهار کرد: این مشکل خیلی جدی نیست. در زمان مراسم سردار سلیمانی هم شاهد حضور حجم زیادی از شهروندان در این مراسم بودیم که قاعدتاً باید امکانات فراتر از آن چه بود در نظر گرفته می‌شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های جدیدی برای سال آینده به منظور افزایش سرانه سرویس‌های بهداشتی در پایتخت در نظر گرفته شده است، افزود: مشاوری در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران در نظر گرفته ایم و برنامه‌هایی از سوی وی تهیه شده است و این موضوع جز اولویت‌های سال آینده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در برنامه در نظر گرفته شده تصمیم به افزایش سرانه سرویس‌های بهداشتی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ اتخاذ شده است، گفت: در مجموع به جز محله‌ها در فضا‌هایی که شاهد کمبود سرویس بهداشتی هستیم مجموعه اقداماتی از سوی سازمان زیباسازی و شهرداری‌های مناطق برای افزایش سرانه سرویس‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است. زیباسازی به عنوان سرمایه گذار و شهرداری‌های مناطق به عنوان اجرا کننده موظف اند تا پایان سال ۱۴۰۰، ۴۷۳ دستگاه سرویس بهداشتی بسازند که بسته به محل این سرویس‌ها می‌تواند پرتابل و یا ساختاری باشد.

وی با اشاره به اینکه سرویس‌های بهداشتی براساس استاندارد‌های بین المللی ساخته می‌شوند، عنوان کرد: هم اکنون کار ساخت در پنج منطقه از جمله مناطق ۱۸، ۹ و ۱۴ آغاز شده است.

یزدانی با بیان اینکه بودجه‌ای معادل ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت سرویس‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است گفت: سرویس‌های بهداشتی به دنبال جانمایی مناسب و با رضایت شهروندان ساخته می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی اینکه در برخی از مناطق از جمله بازار تهران به سرویس‌های بهداشتی بیشتری نیاز است، عنوان کرد: در این زمینه تفاهم نامه‌ای با مساجد تنظیم شده است تا بتوانیم از موقعیت سرویس‌های بهداشتی آن‌ها که بعضاً درب جداگانه دارند استفاده کنیم. این تفاهم نامه توسط شهرداری منطقه ۱۲ آماده و منعقد شده است.

 

منبع خبر: پایگاه خبری شهر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi