اتصال سیستم هوشمند اعلام حریق ساختمان‌ها به سامانه آتش نشانی

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

21 مرداد 1399 ساعت 15:16


مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران از اتصال سیستم هوشمند اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران با تصویب طرح «الحاق ساختمان‌ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی» خبر داد.به گزارش تهران هوشمند و به نقل از پایگاه خبری شهر، رضا داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران در جریان صد و نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره طرح الحاق ساختمان‌ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی شهر تهران توضیح داد: مصوبه‌ای از سال ۹۵ در شورای شهر تهران وجود دارد که براساس آن و به طور مشخص براساس ماده ۷ این مصوبه طرح مانیتورینگ ساختمان‌ها به اجرا در می‌آید.


وی با بیان اینکه براساس این مصوبه از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش نشانی شهر تهران خواهیم بود، اضافه کرد: در این طرح دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست، زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش سوزی مطلع می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران عنوان کرد: البته برای هیچ کس الزامی قرار داده نشده است تنها الزام مربوط به ساختمان‌های خود شهرداری تهران است. یکی از مزایای این طرح کشف زودهنگام حریق است و برای مقابله بهتر تاثیر گذار است.

داوری با بیان اینکه یکی دیگر از مزایای این طرح این است که ساختمان‌های متصل به سامانه اعلام حریق هر شش ماه یکبار بازدید شده و مورد بررسی قرار میگیرند، اضافه کرد: یکی از آیتم‌های مهم در هوشمند سازی یک شهر اجرای همین سامانه محسوب می‌شود و این طرح در حال انجام با سازمان فاوای شهر تهران است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت که این یک طرح کاملا داخلی است و در حال حاضر مشغول بررسی صلاحیت بیش از هفده شرکت داخلی برای اتصال به این سامانه هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این طرح با طرح پلاک ایمن فرق دارد توضیح داد: بله تفاوت وجود دارد، زیرا آن طرح کاملا فرهنگی بوده است و بیشتر به رفتار هموطنان و شهروندان ربط دارد و هیچ وسیله‌ای و تجهیزاتی در آن بکار گرفته نیم شود. سیستم‌های اعلام در صورت مشاهده و‌حس حریق شروع به آلارم دادن می‌کنند و در این سامانه در کنار اینکه ساکنان از وقوع آتش مطلع می‌شوند بلکه سازمان آتش نشانی هم همزمان مطلع می‌شود.

داوری درباره ابلاغ این آیین نامه عنوان کرد: خوشبختانه شورا تصمیم خوبی گرفته و با تصویب این آیین نامه قدم اول برای ابلاغ آن را برداشته است و کلیه هزینه‌های آن هم اندیشیده شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi