جنگل کاری های شمال تهران 215 هکتار توسعه یافت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

15 آذر 1399 ساعت 16:01

215 هکتار از ارتفاعات شمال تهران در راستای اجرای طرح کمربند سبز و حفظ حریم شهر از ساخت و ساز های غیر مجاز جنگل کاری شد.جنگل کاری های شمال تهران 215 هکتار توسعه یافت

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از خبرگزاری فارس، اجرای پروژه های کمربند سبز تهران در جهت تحقق اهدافی چون بهینه سازی طراحی منظر شهری و تولید هوای پاک ، کنترل و فرسایش خاک ، بهره وری بهتر از منابع آبی و اقلیم و افزایش ذخایر ملی منابع طبیعی و دستیابی به اهداف آمایش سرزمین است که مدیریت اجرایی شهری کاملاً بر آن اصرار دارد .
در همین راستا حدود 69 هزار اصله نهال سبز و با کیفیت از انواع سرو نقره ای، ارغوان، زبان گنجشک، توت نرک، کاج تهران، سرو خمره ای، زالزالک، اقاقیا و...در عرصه ای واقع در ضلع شمال شهرک شهید توفیقی و جنب جنگل بوستان یاس فاطمی، مابین بزرگراه شهید بابایی و گرنه قوچک کاشته شد.

 به منظور آبیاری این درختان ، شبکه آبرسانی تحت فشار در سطح عرصه شامل مخزن ژئوممبران به حجم 2 هزار مترمکعب و 42 هزار و 510 متر لوله پلی اتیلن به همراه تجهیزات و متعلقات مربوط تعبیه شده است.

 حدود 42 هزار اصله درخت قدیمی که در این محدوده موجود بوده و در اختیار شهرداری نبوده است نیز مورد محافظت و نگهداری قرار گرفتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi