فروش آثار میلیاردی در حراج تهران

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

03 تیر 1400 ساعت 08:15

آثار حاضر در دهمین حراج تهران از بین آثار ۱۰۵ هنرمند انتخاب شده‌اند که از میان آنها ۸۹ نفر در قید حیات هستند و ۱۶ نفر باقی، دار فانی را وداع گفته‌اند.

سنین هنرمندان حاضر در «حراج تهران» در هر دهه

به گزارش کلک خیال بخش هنری تهران هوشمند؛ به نقل از  عصر شهروند، دهمین حراج تهران در حالی طبق سنوات گذشته در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود که باسابقه‌ترین هنرمند در این رویداد منیر فرمانفرماییان متولد ۱۳۰۱ است که سال گذشته نیز یک تالار دائمی با نام او در باغ موزه نگارستان افتتاح شد.

هنرمندان حاضر در حراج تهران از سال ۱۳۰۰ تا دهه ۶۰ افرادی با سنین مختلف را شامل می‌شوند که به این شرح است: هنرمندان متولد دهه ۱۳۰۰ شامل پنج نفر، هنرمندان دهه ۱۳۱۰ شامل ۱۷ نفر، هنرمندان ۱۳۲۰ شامل ۱۶ نفر، هنرمندان دهه ۳۰ شامل ۲۲ نفر، دهه ۴۰ شامل ۱۶ نفر، دهه ۵۰ شامل ۱۸ نفر و دهه ۶۰ شامل ۱۱ نفر.

آمار قیمت و آثار حراج دی ۹۷

آثار حراج دی ماه ۹۷ شامل ۷۵ اثر نقاشی، ۱۹ نقاشی‌خط، ۱۴ مجسمه و ۶ عکس می‌شود که قیمت مجموع آنها بین ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

از میان آثار هنرمندانی که در دهمین دوره حراج تهران چکش خواهند خورد، می‌توان به کوروش شیشه‌گران که با دو اثر «آشوب» با قیمت ۸۰۰ تا ۱ میلیارد و دویست میلیون تومان و «درخت» با قیمت ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون، منیر (شاهرودی) فرمانفرماییان که با دو اثر در حراج امثال حضور دارد که یک اثر با قیمت ۲ تا ۳ میلیارد تومان و دیگری با قیمت ۳ تا ۴ میلیارد تومان چکش خواهد خورد.

اثری بدون عنوان از عباس کیارستمی با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان در این دوره از حراج حضور دارد.

حسن زنده‌رودی با دو اثر؛ یکی با قیمت ۳ تا ۴ میلیارد تومان و دومی با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، فرامرز پیلارام با دو اثر با قیمت‌های ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان و ۸۰۰ تا یک میلیارد و دویست میلیون تومان از دیگر حاضران در حراج هستند.

بهمن محصص نیز با «پرنده‌ها» به قیمت ۲ تا ۳ میلیارد تومان از دیگر چهره های شاخص دهمین حراج تهران است و وای‌ زی کامی (کامران یوسف‌زاده) با اثر «خودنگاره از کودکی» با قیمت ۸۰۰ تا یک میلیارد و دویست میلیون تومان و ژازه تباتبایی با دو اثر به قیمت‌ ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان در دهمین دوره از حراج تهران آثارشان چکش می خورد.

دهمین دوره حراج تهران نوزدهم الی بیست‌ویکم دی‌ماه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi