آماری تکان دهنده برای البرز ؛ ثبت 6 طلاق به ازای هر 10 ازدواج

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 مرداد 1401 ساعت 00:47

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه البرز در موضوع مربوط به وقوع طلاق و ازدواج آمارهای نگران کننده‌ای دارد گفت: متاسفانه حدود ۶۰ درصد ازدواج‌ها در این استان منجر به طلاق می‌شود.

به گزارش تهران هوشمند حجت الاسلام والمسلمین مهدی متقی فر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه باحضور در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز اظهار کرد: براساس آمارها در نیمه نخست امسال ۷۰۰۰ ازدواج در این استان به وقوع پیوسته است و درهمین مدت شاهد وقوع ۴۰۵۶ طلاق بوده‌ایم.

وی افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در میزان ازدواج کاهش نیم درصدی و در وقوع طلاق رشد ۱.۸ درصدی را شاهد بوده‌ایم و این در حالی است که در کل کشور میزان ازدواج رشدی پنج درصدی را داشته است.

حجت الاسلام متقی فر تصریح کرد: بر اساس آمار البرز در وقوع ازدواج رتبه سی ام کشور و در وقوع طلاق جایگاه چهارم را دارد و این موضوع ضرورت توجه مسئولان مرتبط برنامه ریزی های لازم را برای بهبود این وضعیت می طلبد.

سرپرست دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان به آمار اعطای واج ازدواج در این استان اشاره کرد و گفت: در نیمه نخست سال جاری از مجموع ۱۰۸۲۸ درخواست وام ۶۶۵۱ نفر موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شده‌اند و ۱۳۰۸ نفر در صف دریافت وام بوده‌اند. وی با اشاره به فعالیت تنها هشت مرکز مشاوره ازدواج در البرز گفت: از این تعداد هفت مرکز در کرج واقع شده و ضرورت دارد با همکاری دستگاه های مختلف و اختصاص فضای لازم در جهت راه اندازی مراکز ازدواج در دیگر شهرهای استان البرز اقدام شود.

حجت الاسلام متقی تصریح کرد: در این ارتباط چنانچه فضای اداری لازم تامین شود این دفتر آمادگی تامین مشاوران و حمایت های مالی لازم برای برپایی دوره های مشاوره و کارگاه های آموزشی را دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi