معاون اجتماعی پلیس راهور : هیچ خودرویی تا سقف 3 میلیون تومان جریمه توقیف نمی شود

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

09 مهر 1401 ساعت 10:42

معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: به منظور رفاه هر چه بیشتر حال مردم، هیچ خودرویی تا سقف ۳ میلیون تومان جریمه توقیف نخواهد شد، اما از این مبلغ به بالا و در صورت مشاهده پلیس خودرو اعمال قانون می‌شود.

به گزارش تهران هوشمند ، سرهنگ عین‌الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی بیان کرد: با توجه به شرایط یادشده مبنی بر افزایش سقف جریمه تا مبلغ ۳ میلیون تومان برای جلوگیری از توقیف خودرو، هر خودرویی اعم از پلاک شهرستان و غیره که دارای بیش از این مبلغ جریمه باشد، توقیف و اعمال قانون خواهد شد.

او با بیان اینکه تا پیش از این میزان جریمه خودروها برای توقیف یک میلیون تومان بود، افزود: اجرای این طرح تعداد رانندگان کمتری را شامل می‌شود و این افراد فرصت بیشتری برای پرداخت جرایم خود دارند.

معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی درخصوص نحوه تردد رانندگان در فصل زمستان در خارج از شهرها نیز گفت: با توجه به شرایط ناپایداری جوی به خصوص جاده‌های مناطق کوهستانی، خودروها باید مجهز به تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ باشند و در غیر این صورت توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه ممکن است برای راننده‌ای این سوال پیش بیاید که مثلا در هوای آفتابی چه نیازی به زنجیر چرخ است توضیح داد: بسیاری از رانندگان از شرایط جوی و جاده‌های مناطق کوهستانی مسیر تردد خبر نداشته و ممکن است پس از ورود به این مناطق هم خود و هم دیگران را دچار دردسر کنند که پلیس با درایت و مدیریت خود مانع آنان خواهد شد.

او تصریح کرد: پلیس با توجه به مسئولیت و وظیفه خود می‌تواند در هر لحظه از رانندگان درخواست مشاهده تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ را کند که نبود این تجهیزات سبب اعمال قانون توسط پلیس می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi