4 میلیون زوج ایرانی دچار ناباروری هستند

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

31 شهریور 1402 ساعت 00:58

نتایج تحقیقاتی که در کشور ما انجام شده، نشان می دهد به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ درصد زوجین دچار ناباروری هستند که حدود چهار میلیون زوج ایرانی را شامل می شوند. 

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا با تاکید بر اینکه ناباروری فقط مختص زنان نیست و یک بیماری مردانه و زنانه به شمار می‌رود، گفت: چهار میلیون زوج ایرانی (معادل ۱۵ تا ۲۰ درصد زوج‌ها) دچار ناباروری هستند.

دکتر ناصر امیرجنتی متخصص ناباروری مردان، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص موضوع ناباروری در زنان و مردان اظهار داشت: باور غلطی در جامعه وجود دارد که ناباروری مختص زنان است در حالی که نتایج تحقیقات متعدد داخل و خارج از کشور، نشان می دهد که مردان در بیش از ۵۰ درصد ناباروری‌ها نقش دارند. به عبارتی می توانند علت اصلی این مشکل بوده یا در کنار علل زنانه در این اختلال نقش دارند. وی در خصوص استان هایی که بیشترین نرخ ناباروری را در کشور دارند، توضیح داد: از استان هایی که بیشترین درگیری با مساله ناباروری را دارند، می توان به کرمان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و ایلام اشاره کرد. به عبارتی این استان ها آمار بالاتری در این خصوص دارند.

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا اظهار داشت: استان هایی مانند اردبیل و گیلان آمار ناباروری پایین تر دارند و در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: نتایج تحقیقاتی که در کشور ما انجام شده، نشان می دهد به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ درصد زوجین دچار ناباروری هستند که حدود چهار میلیون زوج ایرانی را شامل می شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;