70 هزار محصول ایران خودرو به دلیل کمبود قطعه ، انبار شده اند

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

19 بهمن 1401 ساعت 19:37

به گفته معاون ایران‌خودرو، تعداد خودروهای ناقص فعلی این خودروسازی به ۷۰ هزار دستگاه رسیده و دلیل اصلی آن، اختلال در تأمین قطعات الکترونیکی و لوازم وارداتی وابسته به آن‌ها است

بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو، عمده مشکلات خودروهای ناقص را وجود بحران در صنعت خودروسازی جهان به دلیل تأمین نشدن به‌موقع تراشه‌ الکترونیکی به سبب مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا و تعطیلی‌های ناشی از آن دانست. معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو از ۱۰ هزار تعهد (تاکنون) برای خودرو تارا (دستی و اتوماتیک) و آغاز تحویل ۹۰۰ دستگاه از این خودرو در اولین سری از تحویل مدل دستی خبر داد و مدعی شد قطعاً به تمامی تعهدات این خودرو عمل می‌شود. به گفته بابک رحمانی، پس از ایفای تعهدات ایجادشده در مقطع اولیه که طی یک دوره پیش‌فروش شکل گرفته است، در آینده برنامه‌های جدید فروش تارا اعلام خواهد شد. این مقام مسئول توضیح داد:

برای سال جاری حدود ۱۰ هزار تعهد خودرو تارا ایجاد شده است که شامل تارا اتوماتیک و تارا دستی است. اولین موعد تحویل تارا دستی تیرماه بوده است که دعوت‌نامه‌های آن به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین محصولات تولیدی ایرانی، به‌موقع صادر و تکمیل‌ وجه مشتریان در حال انجام است. ۲۳ مرداد نیز مراسم نخستین مرحله تحویل فوری تارای دستی به مشتریان برگزار شد. اولین سری خودروی تارا با تعهدات تیرماه حدود ۹۰۰ دستگاه بوده که دعوت‌نامه‌ها صادر و روند تحویل آغاز شده و خوشبختانه تولید تارا طبق برنامه در حال انجام است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi