کاهش ۲۵درصدی تعرفه پهنای باند

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

19 بهمن 1401 ساعت 20:50

کاهش ۲۵ درصدی تعرفه پهنای باند زیرساخت در کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی به تصویب رسیده است که معاون وزیر ارتباطات می‌گوید: دولت به سهم خود در این خصوص عمل کرده و اکنون اپراتورها باید در این خصوص اقدام کنند.

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از ایرنا، «حسین فلاح جوشقانی» رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور (رگولاتوری) درباره جزئیات کاهش تعرفه پهنای باند زیرساخت گفت: در دنیا منطقی وجود دارد که وقتی مصرف بالا می‌رود تعرفه پایین می‌آید. با توجه افزایش  مصرف، پس از ارزیابی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که قیمت پهنای باندی که اپراتورها از زیرساخت می‌گیرند ۲۵ درصد کاهش پیدا کند. کمیسیون تنظیم مقررات امروز با تصویب این مصوبه سازمان را نیز موظف کرد که در خصوص تاثیر این مصوبه برای کاربران موضوع را از اپراتورها پیگیری و نتیجه را گزارش کند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که بخش کاهش هزینه برای اپراتورها که مربوط به دولت است، با این مصوبه انجام شده است، افزود: درباره اثر این مصوبه بر هزینه کاربران پس از بررسی و اعلام گزارش به کمیسیون نتیجه اعلام خواهد شد.

رئیس رگولاتوری درباره این‌که آیا می‌توان انتظار داشت که به واسطه این کاهش تعرفه، هزینه بسته‌های اینترنت مشترکان همراه و ثابت نیز کاهش پیدا کند، گفت:  دولت قدمی که می‌توانست برای کاهش هزینه‌های اپراتورها بردارد را برداشته است و اکنون باید اپراتورها در این خصوص اقدام کنند.

فلاح گفت: اپراتورها باید در چارچوب‌هایی که مصوبات کمیسیون برای آن‌ها مشخص کرده، تعرفه‌های خود را اعلام کنند. دولت تلاش خود را برای کاهش هزینه‌ها به کار گرفت و حالا باید منتظر پیشنهاد اپراتورها باشیم. این مصوبه امروز به اپراتورها اعلام شده است و از بهمن ماه اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، روز گذشته تعرفه کاهش ۲۵ درصدی قیمت به تصویب رسید. باید منتظر اقدام اپراتورها ماند تا ببینیم  با  این کاهش ۲۵درصدی، قیمت بسته‌هایی که اپراتورها به کاربران خود ارائه می‌دهند چه تغییری خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi