پرتصادف‌ترین بزرگراه‌های پایتخت در حین بارندگی کدام است؟

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 مرداد 1401 ساعت 00:20

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ، بزرگراه‌های امام علی(ع)،شهیدباقری و شهید بابایی را از جمله معابر پرتصادف در حین بارندگی اعلام کرد.

به گزارشتهران هوشمند و به نقل از خبرگزاری فارس،سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی« شهر امن» درباره علت وقوع تصادفات اظهار داشت: سه عامل انسان، راه و وسیله نقلیه سه‌ضلع وقوع تصادفات بوده و جدای از این عوامل وضعیت جوی و شرایط آب وهوایی آنقدر قابل اهمیت هست که بعد از این سه عامل در ضلع چهارم قرار می‌گیرد. 

وی گفت: وضعیت جوی و شرایط آب‌وهوایی تاثیر بسزایی در رانندگی راننده داشته و تصمیمات وی را تحت تاثیر قرار می دهد به همین خاطر از اهمیت خاصی برخوردار است.

کارشناس پلیس راهور گفت: در زمان وقوع بارش‌ها و وضعیت جوی بزرگراه‌هایی که شیب زیادی دارند بخاطر آبگرفتگی و سطوح صیقلی و گل ولایی که با ذرات آسفالت ترکیب می شوند سطحی صاف  و صیقلی ایجاد می کند که متاسفانه خیلی رانندگان نمی‌توانند خودروهای خود را کنترل نموده و باعث سر خوردن وسیله نقلیه آنها می گردد. 

سرهنگ جوانبخت ادامه داد: بزرگراه‌هایی که شیب زیادی دارند همچون اتوبان امام علی ( ع ) ، بزرگراه باقری و بزرگراه بابایی در هنگام بارش ها شاهد تصادفات زنجیره ای در آنها هستیم که بیشتر این تصادفات به علت عدم رعایت فاصله طولی شکل می گیرد.

وی در همین خصوص به رانندگان توصیه کرد که شیشه های خودروی خود را همیشه تمیز نگه دارند تا دید کافی و خوبی به بیرون داشته باشند چراکه شیشه های کثیف باعث عدم دید کافی و بروز تصادف می‌شود؛ همچنین رانندگان باید سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi