مشخصات دنا پلاس جدید شش دنده معلوم شد

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

03 مرداد 1403 ساعت 04:34

شورای رقابت قیمت تیپ جدید دنا پلاس تنفس طبیعی را مشخص کرده است. این خودرو دنا پلاس شش دنده دستی است که با ویژگی های جدید به بازار می آید.

شورای رقابت قیمت دنا پلاس جدید شش دنده را ۴۶۸ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان اعلام کرده است. به عبارت ساده تر با اضافه شدن هزینه های شماره گذاری، مالیات، عوارض، بیمه و… این خودرو حدود ۵۲۹ میلیون تومان برای مشتریان تمام می شود. هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که تیپ جدید دنا پلاس تنفس طبیعی از چه زمانی به فروش می رسد.

دنا پلاس جدید شش دنده به پیشرانه ۱.۶۵ لیتری تنفس طبیعی EF7 پلاس مجهز است. به این پیشرانه +EF7 NA هم گفته می شود. این پیشرانه به فناوری DVVT مجهز است و در بحث ساختار فنی نسبت به EF7 بهبود داشته است. توان خروجی این پیشرانه ۱۱۱.۳ اسب بخار با گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر اعلام می شود. از جمله ویژگی های این پیشرانه کاهش مصرف سوخت و ایجاد گشتاور بیشتر در دورهای پایین تر است. ایران خودرو می گوید که این پیشرانه سبکتر از EF7 است و استهلاک کمتری را نسبت به نمونه قبلی دارد.
جعبه دنده دنا پلاس جدید تنفس طبیعی از نوع ۶ سرعته دستی است. همچنین ترمز دیسکی به محور عقب نمونه تنفس طبیعی این سدان بازگشته است. در دنا پلاس جدید شش دنده امکاناتی مانند سنسور نور و باران، دوربین دنده عقب، کروز کنترل، چراغ روشنایی روز، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، صندلی های برقی جلو، تهویه اتوماتیک، آینه تاشو برقی، رینگ آلومینیومی ۱۵ اینچی و… دیده می شود. 

دنا پلاس تنفس طبیعی شش دنده، یکی از خودروهایی است که شورای رقابت آن را قیمت گذاری کرده است. تیپ دیگر و جدید دنا پلاس، نسخه توربو اتوماتیک آپشنال است که تفاوت فنی با دنا پلاس توربو اتوماتیک فعلی ندارد و تنها امکاناتی مانند سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، استارت دکمه ای و آینه الکتروکرومیک به آن اضافه شده است

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;