امکان خرید قسطی خودروهای وارداتی فراهم شد

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

31 شهریور 1402 ساعت 01:17

دولت تسهیلات ویژه ای برای شرکت های واردکننده تکنولوژی خودرو به کشور در نظر گرفته است.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به برخی از مفاد آیین نامه اجرایی واردات خودرو که توسط وزارت صمت منتشر شد، اشاره کرد و گفت یکی از مزیت های دستورالعمل واردات خودرو این است که به وارد کنندگان این امکان را می دهد که چنانچه علاوه بر اقتصادی بودن محصول وارداتی، تکنولوژی ساخت آن را نیز به کشور منتقل کنند، امتیازات ویژه ای به آنها داده خواهد شد. آن طور که مصطفی طاهری می گوید این وارد کنندگان از حمایت های ویژه دولتی همچون کاهش عوارض گمرکی واردات، پرداخت تسهیلات بانکی و تسهیل فروش برخوردار خواهند بود. نماینده زنجان گفت در کنار امتیازاتی که برای واردکنندگان تکنولوژی به کشور در نظر گرفته می شود این امتیاز برای خریداران محصولات واردکنندگانی که سبب ورود تکنولوژی ساخت به کشور شده اند ایجاد خواهد شد که خودروهای وارداتی این شرکت های را با تسهیلات بانکی خریدارای کنند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به خودروسازان کره جنوبی گفت کره ای ها به دلیل همراهی با سیاست های ضدایرانی آمریکا به ویژه در دوران ترامپ، نباید در مسئله واردات خودرو در اولویت قرار گیرند.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس، عنوان کرد: مجلس در مورد نام شرکت های خودروسازی، ملاحظه خاصی ندارد ولی قطعا شرکت های خودروسازی کره جنوبی با توجه به همراهی کامل این کشور با سیاست های ضدایرانی آمریکا به ویژه در دوره ریاست جمهوری ترامپ، نباید در مسئله واردات خودرو در اولویت اول قرار گیرند. طاهری با اشاره به گرفتن تضمین هایی از خودروسازان خارجی برای جلوگیری از خلف وعده آنها گفت: پارامتر مهمی که باید در واردات خودرو در نظر گرفته شود، مقاوم کردن واردات و صادرات و توجه به این مسئله است که نباید واردات ما از یک شرکت خاص باشد که آسیب پذیری ما را بالا ببرد. به طور مثال واردات خودرو را منوط به فروش نفت کنیم و بگوییم هر کشوری که قصد صادرات خودرو به ایران را دارد باید در قبال آن از ایران نفت و فرآورده های آنها را بخرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;