نماینده مجلس : رئیس جمهور از تقسیم شدن استان تهران به 3 استان حمایت میکند

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

11 خرداد 1402 ساعت 13:57

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس با اشاره به مشکلات شهرستان‌های غرب استان تهران گفت: رئیس‌جمهور در سفر به شهرستان‌های استان تهران از ایده تشکیل ۳ استان در استان فعلی تهران حمایت کرد و قطعاً تحقق این ایده می‌تواند در حل مشکلات مردم موثر باشد.

نماینده شهریار، قدس و ملارد بیان‌کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس در ارتباط با تعداد نمایندگان از هر حوزه انتخابیه و مطابقت با جمعیت، پژوهشی را انجام داده است و مشکل دارترین حوزه همین حوزه مشق است و طبق گزارش مرکز پژوهش‌ها بایستی این منطقه ۵ نماینده داشته باشد که من نیز در پیشنهادی حداقل ۳ نماینده و هر شهرستان یک نماینده را پیشنهاد دادم.

حق ‌وردی با اشاره به اینکه مشکلات این ۳ شهرستان غرب استان تهران در ۳ محور مشکلات خلاصه شده است، گفت: محور اول ارتقای اداری این شهرستان‌ها بود و ادارات فعلی پاسخگوی نیاز جمعیتی شهرستان نیستند و حتما بایستی ارتقا یابند که بخشی از آن در ارتقای فرمانداری شهریار به فرمانداری ویژه تحقق یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: بحث اصلی در این حوزه که در سفر رئیس‌جمهور مطرح و ایشان نیز با نظر موافق دستور بررسی دادند، ایجاد استان تهران غربی به مرکزیت شهریار است و رئیس‌جمهور در سفر به شهرستان‌های استان تهران از ایده تشکیل ۳ استان در استان فعلی تهران حمایت کرد و قطعا با تحقق این ایده می‌تواند در حل مشکلات مردم موثر باشد.

وی ادامه داد: سرفصل بعدی تناسب سرانه‌ها با جمعیت مستقر است و در بسیاری از سرانه‌ها رتبه آخر را داریم و مسئله مهم تعادل‌بخشی در استقرار سرانه‌ها است و در زمینه بهداشت سرانه غرب استان تهران به مراتب پایین‌تر از سرانه کشوری است و در صورت افتتاح بیمارستان امام خمینی شهریار باز سرانه به نصف سرانه کشوری نمی‌رسد.

این نماینده مجلس اضافه‌کرد: موافقت توسعه بیمارستان تامین اجتماعی شهرقدس گرفته شده که ظرف روزهای آینده بایستی کلنگ این طرح توسعه زده شود و در ملارد نیز مجوز تاسیس درمانگاه‌های تخصصی گرفته شده و برای احداث بیمارستان نیز در شهرهای اندیشه و باغستان با ظرفیت ۱۶۸ تختخواب موافقت از دولت قبل گرفته شده است.

حق‌وردی در زمینه آموزش و پرورش عدم همخوانی جمعیت با سرانه‌ها را تکرار کرد و گفت: شهرستان قدس متراکم‌ترین منطقه آموزشی کشور با ۷۳ هزار نفر دانش‌آموز است و در شهرستان قدس ۴ کد و در ملارد نیز یک کد برای مدرسه دخترانه تیزهوشان موافقت اخذ شده است و از ظرفیت نوسازی مدارس، خیرین و کمیساریای عالی پناهندگان برای ساخت مدارس بیشتر استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص امنیت نیز سرانه‌های فعلی پاسخگو نبوده، ادامه داد: در این مدت تعداد پرسنل و تجهیزات بیشتری جذب شده و در هر ۳ شهرستان زیرساخت‌های نیروی انتظامی و کلانتری‌ها در حال افزایش است و ۵۰ میلیارد تومان به بحث امنیت شهرستان‌های غرب استان تهران اختصاص یافته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;