اویل پرایس : افزایش قابل توجه درآمدهای نفتی ایران ؛ بازگشت ایران به بازار جهانی انرژی بدون لغو تحریم های آمریکا

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

31 شهریور 1402 ساعت 02:15

وبگاه آمریکایی" اویل پرایس" نوشت: به رغم تحریم های آمریکا درآمدهای نفتی ایران در ماه های گذشته به نحو قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. 

به گزارش تهران هوشمند ، اویل پرایس با اشاره به افزایش قابل توجه درآمدهای نفتی ایران طی ماه های گذشته در مقایسه با گذشته، نوشت:


به نظر می‌رسد صنعت نفت ایران با وجود تحریم‌های مداوم ایالات متحده بر بخش انرژی ایران، در حال تقویت شدن است، زیرا دولت‌ها در سراسر جهان به دنبال تامین منابع نفتی خود در مواجهه با کمبود جهانی انرژی و افزایش قیمت‌های آن هستند. این گزارش در ادامه آورده است: سران چندین کشور جهان قصد خود را برای افزایش واردات نفت ایران اعلام کرده‌اند، زیرا ایران همچنان به افزایش تولید خود ادامه می‌دهد و عمدتا تحریم‌های ایالات متحده را نادیده می‌گیرد تا جایگاه سابق خود را در بازار جهانی انرژی به رغم تحریم های آمریکا، احیا کند.


با توجه به اعلام ایران مبنی بر افزایش 580 درصدی درآمد نفت و میعانات گازی خود از ماه مارس تا ژوئیه امسال ( اسفند 1400 تا تیر ماه 1401) نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به نظر می رسد که تحریم های ایالات متحده برای منصرف کردن کشورهای جهان از خرید انرژی از ایران چندان کارساز نبوده است. "احسان خاندوزی" وزیر اقتصاد ایران اخیرا از افزایش 580 درصدی درآمد صادرات نفت و میعانات گازی ایران در 4 ماه نخست سال خورشیدی ایران خبر داده است. ایران به این درآمدهای نفتی برای سروسامان دادن به اوضاع اقتصادی خود نیاز دارد. با این وجود، این کشور با تورم بیش از 50 درصدی مواجه است و قیمت محصولات و خدمات را افزایش می دهد. قیمت نفت برنت از 76 دلار در هر بشکه در این زمان در سال گذشته به 104 دلار در هر بشکه در حال حاضر افزایش یافته است، به این معنی که ایران می‌تواند برای جذب بازارهای صادراتی و در عین حال احیای درآمد نفتی خود، دست بازتری داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;