افتتاح خیابان خوشمزه در غرب تهران

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

12 تیر 1401 ساعت 23:08

نخستین خیابان غذا در غرب پایتخت در آیینی با حضور جمعی از مدیران شهری و شهروندان در خیابان اجتماعی (دکتر قریب) منطقه۹ افتتاح شد. 

به گزارش تهران هوشمند ، همزمان با ولادت امام رضا(ع) و با حضور قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، سیدمحمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه۹، جمعی از مدیران شهری و حضور پرشور شهروندان بزرگترین خیابان خوشمزه غرب پایتخت در منطقه۹ افتتاح شد.

سید محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه۹ در این مراسم با تاکید بر استفاده از فضاهای شهری به نفع انسان گفت: افتتاح نخستین خیابان غذا در خیابان اجتماعی(دکتر قریب) نشانه ای از رویکرد مدیریت شهری در معماری و طراحی شهری با محوریت انسان محور است.وی اضافه کرد: شهرداری تهران خود را موظف به حمایت از طرح های گردشگری، فرهنگی و اجتماعی می داند، چرا که مولفه های فرهنگی از جمله مهمترین زیرساخت های توسعه پایدار شهری است.

مرتضوی در ادامه تصریح کرد: این خیابان با کاربری چند منظوره طراحی شده تا محیطی مناسب برای توسعه فضاهای عمومی و ارتقاء نشاط اجتماعی فراهم شود.

وی عنوان کرد: این خیابان غذا با همکاری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شهرداری منطقه۹ در فضایی بالغ بر ۲۰۰۰متر مربع و مشتمل بر ۲۰غرفه راه اندازی شده است و امکان اشتغال مستقیم ۲۰۰نفر را فراهم کرده است.

شهردار منطقه۹ این فود استریت را بزرگترین خیابان غذای غرب پایتخت معرفی کرد و گفت: فود استریت غرب پایتخت در راستای توسعه فضاهای جدید و فرصت گردشگری طراحی شده است و این خیابان با دو باند مختص به شهروندان در واقع مکان رویدادی است که در مناسبت های مختلف و نیز در برنامه های اجتماعی و فرهنگی و هنری می تواند مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

وی با اشاره به دغدغه ترافیکی شهروندان منطقه۹ خاطر نشان کرد: تدابیر لازم ترافیکی مانند روان‌سازی ترافیکی و نصب گاردریل انجام شده و در آینده تدابیر ترافیکی تکمیلی انجام خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi