مرسدس بنز و خداحافظی با پدال کلاچ برای همیشه !

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

12 تیر 1401 ساعت 22:30

مرسدس بنز در هفته جاری خبری را منتشر کرده که واکنش های متفاوتی را نیز به دنبال داشته است!

براساس اعلام رسمی این کمپانی آلمانی، از سال 2023 حضور انواع جعبه دنده دستی در محصولات مرسدس به تدریج کاهش خواهد یافت. خداحافظی با پدال کلاچ بطور مستقیم با کاهش تقاضا برای این کلاس از خودروها در مجموعه مرسدس بنز ارتباط دارد. سخنگوی کمپانی در این رابطه می گوید: بررسی های ما در بازارهای مختلف نشان داده که مشتریان بیشتر به خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبرید تمایل دارند که دیگر جعبه دنده غیراتوماتیک در آنها جایی ندارد. از سوی دیگر عدم سرمایه گذاری در زمینه تولید جعبه دنده دستی از منظر مالی نیز بسیار برای کمپانی سودآور خواهد بود زیرا هزینه بیشتری را در مقایسه با انواع اتوماتیک به تولیدکننده تحمیل می کند. انتشار این خبر مخالفان خاص خود را نیز داشته و بیشتر گروهی را شامل می شود که بر لذت بیشتر رانندگی با جعبه دنده دستی تاکید دارند. به اعتقاد این دسته، تصمیم مذکور نشانگر عدم احترام مرسدس به گروهی از مشتریان و حذف حق انتخاب در هنگام خرید است.

به رغم تمامی این مسائل باید توجه داشت که خودروهای الکتریکی بازار جهانی در اکثر موارد با جعبه دنده تک سرعته اتوماتیک و شکل پیشرفته ای از فناوری در توسعه جعبه دنده هماهنگ شده اند. با توجه به پیشرفت بسیار سریع الکتریکی ها عملا دیگر نمی توان آینده ای روشن برای نمونه های مبتنی بر سوخت های فسیلی و جعبه دنده دستی متصور شد.

مرسدس درنظر دارد تا سال 2025 میلادی تولید پیشرانه های احتراق داخلی را 40 درصد و تا سال 2030 به میزان 70 درصد کاهش دهد.

حتی اگر مرسدس چنین رویکردی را نیز اعلام نمی کرد، دیر یا زود مسیر تکامل صنعت خودرو کمپانی مذکور را نیز به چنین راهبردی سوق می داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi