پول آمریکا برای کمک به اوکراین ته کشید !

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

11 خرداد 1402 ساعت 13:26

سخنگوی کاخ سفید فاش کرد، دولت آمریکا هرچه سریعتر به کنگره برای تایید ۳۳ میلیارد دلار نیاز دارد چون تنها ۲۵۰ میلیون دلار دیگر از بسته کمک‌رسانی قبلی به اوکراین باقی مانده است.

به گزارش تهران هوشمند ، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه درخواست خود را برای تایید این مبلغ از سوی کنگره امضا و اذعان کرد که ۳۳ میلیارد دلار پول کمی نیست اما این درگیری در اوکراین بیش از پیش هزینه‌بردار است.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری در پاسخ به این سوال که ضرب‌الاجل این درخواست مطرح شده از سوی دولت چه زمانی است، گفت: این نیاز و درخواست به قدر تامین مالی کرونا ضرورت دارد.

سخنگوی کاخ سفید همچنین ادامه داد: همانطور که می‌دانید، ما به ۳.۵ میلیارد دلار کمک امنیتی نظامی نیاز داریم. ما ۲۵۰ میلیون دلار داریم که از بسته قبلی باقی مانده است. مشخص است که ما باید برای یک بسته مالی دیگر به منظور کمک به اوکراین درخواست کنیم.

وی همچنین تاکید کرد که تامین تسلیحات، تجهیزات و توپخانه مورد نیاز اوکراین به تامین مالی مورد بحث نیاز دارد.

در این میان، هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها گفته‌اند که ۳۳ میلیارد دلار ممکن است به این سرعت تامین نشود چون مسائل دیگری هم وجود دارد که نیازمند بودجه هستند.

شبکه خبری سی.ان.ان نیز اخیرا گزارش داده بود که دموکرات‌ها به دنبال تایید و تصویب این بسته مالی تا پایان مه هستند اما جمهوری‌خواهان می‌گویند که این مساله باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

سناتور مارکو روبیو گفت: باید جزئیات را مرور کنم. من آنقدرها هم روی مقدار تمرکز نمی‌کنم. بیشتر به این موضوع مربوط می‌شود که قصد دارید به آنها چه چیزی ارائه دهید؟

در این میان، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در واکنش به کمک‌های مالی و تسلیحاتی از واشنگتن به اوکراین نیز گفت، آمریکا به دنبال صلح در اوکراین نیست بلکه به جایش می‌خواهد هر کاری انجام دهد تا این درگیری تا مدت‌ها ادامه یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;