معاون دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت : تعرفه های جدید پزشکی هنوز ابلاغ نشده است ؛ دریافت وجه اضافه تخلف است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

01 خرداد 1401 ساعت 22:17

معاون دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور با اشاره به انتشار برخی جداول و گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات تعرفه‌های تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱، ضمن تکذیب این جداول، تاکید کرد: دریافت وجه از مردم براساس این جداول تخلف است و تا زمان ابلاغ تعرفه‌های جدید، تنها تعرفه‌های مصوب هیات وزیران برای سال ۱۴۰۰ از سوی مراکز درمانی قابل دریافت است.

دکتر سعید معنوی در گفت‌وگو با خبرنگاران ، درباره انتشار برخی جداول و گمانه‌زنی‌ها از جزئیات تعرفه‌های تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱، گفت: هر ساله تعرفه‌های خدمات بهداشتی و درمانی براساس روال مندرج در بند (الف) ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، توسط شورای عالی بیمه سلامت پیشنهاد و با تایید سازمان برنامه و بودجه توسط هیات محترم وزیران تصویب می‌شود.

وی افزود: هر یک از این اعضای ۹ گانه شورای عالی بیمه سلامت کشور شامل وزارت بهداشت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان نظام پزشکی، سازمان بیمه سلامت، سازمان بیمه تامین اجتماعی، سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) باید پیشنهادات خود را برای تعرفه‌های خدمات درمانی صرفاً به دبیرخانه شورا ارائه دهند تا پس از بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و جمع‌بندی نظرات، پیشنهاد مصوب شورا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شود. بنابراین هیچ یک از اعضا نمی‌تواند به صورت جداگانه نسبت به انتشار ارقام پیشنهادی خود اقدام کند.

معنوی با اشاره به انتشار برخی جداول و گانه‌زنی‌ها درباره جزئیات تعرفه‌گذاری خدمات تشخیصی و درمانی ۱۴۰۱، گفت: متاسفانه، در سال جاری برخی از اعضا بدون هماهنگی با دبیرخانه شورا، اقدام به انتشار ارقامی تحت عنوان بهای تمام شده خدمات تشخیصی و درمانی کرده‌اند که مستندات این محاسبات تاکنون به این دبیرخانه واصل نشده و در شورای عالی بیمه سلامت کشور نیز بررسی نشده است.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر، جداولی از جزییات تعرفه‌های درمانی سال ۱۴۰۱ در فضای مجازی در حال انتشار است که بیشتر گمانه‌زنی بوده و هیچ کدام مورد تایید این دبیرخانه نیست و باید توجه کرد که اعمال آن و دریافت وجه از مردم براساس این جداول غیرقانونی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi