رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار مدارس ؛ پیشنهاد افزایش مدت سال تحصیلی

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

12 تیر 1401 ساعت 22:07

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضوری شدن آموزش در مدارس از ۱۴ فروردین ماه، گفت: سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد و همه شرایط را به‌گونه‌ای فراهم می‌کنیم که آموزش حضوری به بهترین صورت دنبال شود.

به گزارش تهران هوشمند ، محمدمهدی کاظمی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس از روز ۱۴ فروردین آغاز خواهد شد و در همین راستا، جلسات متعددی برگزار و زمینه‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور تمام دانش آموزان در مدارس انجام شده است.

کاظمی افزود: البته از اوایل سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، تقریبا ۴۵ درصد مدارس به‌صورت حضوری برگزار شد و هنرستان ها هم با توجه به اهمیت توسعه شایستگی‌های فنی ۱۰۰ درصد آموزش حضوری داشتند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با ابراز اینکه دانش‌آموزان و اولیای آنها نسبت به آموزش حضوری اشتیاق دارند، بیان کرد: میانگین نمرات در آموزش مجازی طی سال گذشته نشان داد که با افت تحصیلی مواجه هستیم بنابراین تلاش داریم تا پایان زمان آموزش که اردیبهشت‌ماه است، افت تحصیلی ناشی از دوران کرونا را جبران کنیم.

کاظمی درباره جزئیات حضور دانش‌آموزان در مدارس خاطرنشان کرد: طبق آخرین جلسه برگزار شده برای مراقبت از سلامت دانش آموزان در مدارس، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و تهویه کلاس‌های درس در دستور کار مدارس قرار دارد.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری مدارس، تابع ستاد ملی کرونا است. تا زمانی که ستاد ملی کرونا تصمیم‌ بر تغییر روند آموزش نگرفته باشد آموزش به صورت حضوری تداوم دارد و اگر دانش‌آموزی علائم بیماری داشته باشد یا مبتلا به بیماری زمینه‌ای باشد، می‌تواند با تأیید پزشک، مورد استثنا قرار گیرد.

وی درباره افزایش طول مدت سال تحصیلی گفت: در اسفند مکاتبه‌ای با وزیر داشتیم تا با توجه به افت تحصیلی طول مدت آموزش افزایش یابد اما هنوز این موضوع در شورای‌عالی آموزش و پرورش به تصویب نرسیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi