شفافیت در ارائه آمار مهمترین اولویت معاونت مالی و اقتصاد شهری است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 شهریور 1400 ساعت 17:13

نشست شورای معاونین مناطق 22گانه و مدیران حوزه معاونت مالی و اقتصاد شهری با حضور دکتر زریر نگین تاجی سرپرست این معاونت برگزار شد.

به گزارش تهران هوشمند به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، زریر نگین تاجی در این نشست بر عزم راسخ مجموعه معاونت مالی و اقتصاد شهری در ایجاد شفافیت در ارائه آمار و اطلاعات سخن به میان آورد و گفت: شفافیت در آمار و اطلاعات یکی از ارکان مهم در صورت های مالی مجموعه های تحت امر شهرداری می باشد. عملکرد درآمد و هزینه ای این مجموعه ها وابسته به شفافیت در آمار و اطلاعات است و این عملکرد معیار برنامه ریزی و پیش بینی بودجه برای شهرداری تهران در سال بعد و برنامه سوم توسعه تهران خواهد بود.

در ادامه این جلسه سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری از مناطقی که تحقق بیش از صد در صدی در درآمد های خود داشتند تقدیر به عمل آورد و از مناطقی که وضعیت خوبی در تحقق درآمد های خود نداشتند خواست تلاش بیشتری در این زمینه مبذول بدارند.

مناطق8, 13, 14, 17 و 21 از جمله مناطقی بودند که توانسته اند درآمد های خود را بالاتر از میزان متعهد شده تا این تاریخ محقق کنند.

نگین تاجی در ادامه گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر گردید  به صورت هفتگی تخصیص نقدینگی  به مناطق در جهت پرداخت مطالباتشان صورت گیرد تا از این طریق شاهد کاهش مشکلات و موانع در مناطق نیز باشیم.

زریر نگین تاجی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه فروشگاه های  شهروند در مناطق گفت: از مدیران محترم مناطق شهرداری می خواهم فضاها و عرصه های مناسب را برای توسعه فروشگاه های شهروند در نقاطی که هنوز دسترسی به این فروشگاه ها میسر نیست معرفی کنند تا شاهد توسعه و تسری این فروشگاه ها به اقصی نقاط شهر باشیم.

در این جلسه همچنین آقای عرب مدیر کل تشخیص و وصول درآمد گفت : به واسطه تأخیر در  ابلاغ مصوبه "نحوه اخذ مطالبات شهرسازی شهرداری تهران " و تخفیف های در نظر گرفته شده برای آن, وضعیت درآمدی مناطق در شهریور ماه مناسب نبوده و درآمدها کاهش پیدا کرده است لذا باید در جبران این نقیصه تلاش های وافر انجام شود.

در این نشست همچنین گزارشی از اقدامات شرکت خدمات کالای شهروند تا شهریور ماه سال جاری از سوی آقای سریع القلم ارائه شد.

مدیر عامل شرکت خدمات کالای شهروند گفت: ارتقای کیفیت و مناسب بودن قیمت کالا و نیز افزایش سهم اقلام پروتئینی برای فروش از ستاد تنظیم بازار کشور با توجه به شرایط بازار و اهمیت قرار گرفتن آن در سبد کالایی مردم از اقدامات این شرکت بوده است.

در این نشست همچنین با دستور زریر نگین تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری مقرر شد کارگروهی با محوریت شرکت شهروند و مشارکت اداره کل مالی، اداره کل مجامع و نیز شهرداری های مناطق مرتبط جهت تعیین تکلیف مطالبات و رفع مشکلات و موانع میان این شرکت و مناطق و اتخاذ تدابیر لازم تشکیل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi