اولین جلسه دادگاه ایلان ماسک در پرونده ی خرید سولارسیتی برگزار شد

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 شهریور 1400 ساعت 19:23

ایلان ماسک در اولین جلسه دادگاه، به اتهامات واردشده در رابطه با خرید ۲٫۶ میلیارد دلاری شرکت سولارسیتی که در سال ۲۰۱۶ توسط تسلا انجام شده بود، پاسخ داد. 

اولین جلسه دادگاه ایلان ماسک به منظور رسیدگی به اتهامات مرتبط با در اختیار گرفتن سولارسیتی در سال ۲۰۱۶ که با قراردادی به مبلغ ۲٫۶ میلیارد دلار انجام شده بود، روز دوشنبه برگزار شد. این شکایت توسط تعدادی از سهام‌داران به دادگاه ارائه شده است که در آن ایلان ماسک را متهم به «نجات مالی» شرکت در حال ورشکستگی سولارسیتی کرده‌اند. این سهام‌داران به دنبال بازپس‌گیری هزینه پرداخت‌شده برای خرید سولارسیتی هستند.

ایلان ماسک پیش از در اختیار گرفتن سولارسیتی، رئیس هیئت مدیره و بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت بود و بر اساس اتهامات مطرح‌شده، او با نجات سولارسیتی از ورشکستگی در واقع منافع مالی خود را با استفاده از سرمایه تسلا تأمین کرده است. علاوه بر این بنیان‌گذاران سولارسیتی، لیندن و پیتر رایو، پسرعموهای ماسک هستند.

ماسک در این دادگاه در مورد اتهاماتی که به او وارد شده است، گفت:

خیلی تلاش کردم که مدیر تسلا نباشم؛ اما اگر بخواهم صادق باشم، باید بگویم تسلا بدون من نابود خواهد شد.

در شکایت مذکور ادعا شده است که ماسک با سیطره بر مذاکرات هیئت مدیره در این معامله، آن‌ها را به پرداخت هزینه بیشتری برای خرید سولارسیتی ترغیب کرده و به سهام‌داران در مورد وضعیت مالی سولارسیتی اطلاعات اشتباه داده است. ماسک این موضوع را در دادگاه رد و ادعا کرد که معامله در اختیار گرفتن سولارسیتی به‌طور کامل توسط هیئت مدیره پیش برده شده و او حتی در کمیته‌ای که در مورد شرایط معامله مذاکره کرده‌اند حضور نداشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi