مدل جدید انتخاب شهردار تهران اعلام شد ؛ نحوه مشارکت شهروندان در انتخاب سکاندار بهشت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

06 آذر 1400 ساعت 11:49

جلسه منتخبان شورای ششم برای معرفی گزینه‌های شهرداری جدید عصر امروز برگزار می‌شود. پرویز سروری یکی از منتخبان شورای ششم می‌گوید تهرانی‌ها تا سه‌شنبه فرصت دارند در انتخاب شاخص‌های شهردار مشارکت کنند و پس از آن انتخاب شهردار بررسی و نهایی می‌شود. عصر امروز جلسه منتخبین ششمین دوره شورای شهر تهران برگزار می‌شود و قرار است 21 منتخب جدید شورای شهر گزینه‌هایی را به عنوان شهردار معرفی کنند.

مراسم تحلیف شورای شهری‌ها به گفته محسن هاشمی 17 مرداد انجام خواهد شد و منتخبین شورای ششم به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. نخستین اولویت شورای شهری‌های جدید انتخاب شهردار برای پایتخت اعلام شده است و شمارش معکوس برای انتخاب سکان‌دار جدید بهشت شروع شده و به زودی جایگزین حناچی توسط منتخبین شورای ششم انتخاب می‌شود. ناصر امانی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت: محدویدتی از نظر تعداد برای معرفی گزینه‌ها نداریم و هر منتخب هر چند گزینه‌ای که بخواهد می‌تواند اعلام کند. البته اواخر هفته گذشته منتخبان شورای ششم تهران از مردم پایتخت برای مشارکت در انتخاب شهردار تهران دعوت کردند و در بیانیه اعلام شد که شهروندان می‌توانند از طریق سایت شورای ائتلاف در انتخاب شهردار آتی به نوعی مشارکت کنند.

پس از انتشار این بیانیه بسیاری از فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها گمان کردند که شهروندان مستقیم می‌توانند گزینه‌ها را به عنوان شهردار به 21 منتخب معرفی کنند در حالی که ماجرا این چنین نبود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi