نخست وزیر بریتانیا : پایان ماسک در انگلیس ؛ واکسیناسیون 86 درصد جمعیت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 شهریور 1400 ساعت 18:46

تا کنون در بریتانیا بیش از ۸۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
همه محدودیت های کرونایی تا 2 هفته دیگر در انگلیس تمام می شود. دلیل این تصمیم، موفقیت در تزریق واکسن برای اکثریت شهروندان است.

به گزارش تهران هوشمند ، این تصمیم را نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است و تنها مربوط به انگلیس است و شامل 3 بخش دیگر بریتانیا یعنی ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند نمی شود. دولت‌های اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هر کدام مقررات مخصوص خود را دارند و با وجود تشابه ‌در بسیاری از موارد، در زمان‌بندی و بعضی محدودیت‌ها با انگلستان متفاوت هستند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، تایید کرد که در آخرین مرحله از زمان‌بندی رفع محدودیت‌های کرونا در انگلستان، مقررات مربوط به استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری به پایان خواهد رسید.

او گفت که انتظار دارد این مرحله در روز ۱۹ ژوئیه (دو هفته دیگر) و بعد از ۱۶ ماه اعمال محدودیت‌های مختلف در انگلستان اجرا شود.

مقررات دیگر مانند محدودیت شش نفری برای ملاقات در داخل خانه و توصیه کار از منزل هم هم لغو خواهد شد.

با وجود این شماری از محدودیت‌ها برای مسافران با توجه به وضعیت کرونا در کشور مبدا همچنان باقی می‌ماند.

جانسون در نشست خبری خود در "داونینگ استریت" رفع بخش بزرگی از محدودیت‌های قانونی در انگلستان را مدیون موفقیت برنامه واکسیناسیون در بریتانیا دانست.

بر اساس آمار رسمی دولت بریتانیا تا کنون بیش از ۸۶ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و حدود ۶۵ درصد دومین دوز واکسن را هم تزریق کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi