اپل صدرنشین خرید شرکت های هوش مصنوعی

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

03 ارديبهشت 1400 ساعت 04:19

اپل با پشت سَر گذاشتن شرکت‌هایی همچون فیسبوک، گوگل و مایکروسافت، بزرگ‌ترین خریدار شرکت‌های هوش مصنوعی در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ بوده است.

به گزارش اپل‌اینسایدر و با استناد به داده‌های شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا، غول دنیای فناوری در بازه‌ی زمانی ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰، بالغ بر ۲۵ شرکت مبتنی بر فناوری‌های هوش مصنوعی را خریداری کرده است و در رتبه‌های بعدی شرکت‌هایی از جمله اکسنجر مستقر در ایرلند، گوگل، مایکروسافت و فیسبوک قرار گرفته‌اند. برخی از شرکت‌هایی که اپل خریداری کرده شامل Turi و Drive.ai و Voysis است.

کوپرتینونشین‌ها طبق روال معمول هیچ جزئیاتی درباره‌ی نقشه‌ی راه خود برای خرید شرکت‌های مذکور ارائه نداده‌اند؛ اما گمان می‌رود که خرید شرکت هوش مصنوعی تأثیر انکارناپذیری در بهبود ویژگی‌های دستیار هوشمند اپل موسوم به سیری خواهد داشت.

به ادعای گزارش، اپل برای رقابت با دستیار هوشمند گوگل و آمازون اقدام به خرید این شرکت‌ها و تقویت بخش‌های مرتبط کرده است. همان‌طور که می‌دانید، سیری نخستین دستیاری هوشمندی بود که به‌صورت عمومی به بازار عرضه شد؛ اما سیری در مقایسه با سایر رقبا از هوش مصنوعی ضعیف‌تری برخوردار است و تا حدی دلیل آن به فروش کم بلندگوهای هوشمند این شرکت مرتبط می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi