ارزش بازار بیت کوین در حال نزدیک شدن به گوگل است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

03 ارديبهشت 1400 ساعت 03:23

ارزش بازار بیت کوین بار دیگر از ۱ تریلیون دلار عبور کرد و از مجموع ارزش بازار وون (واحد پول کره ‌جنوبی) پیشی گرفت. طبق داده‌های AssetDash، ارزش بازار بیت کوین (BTC) در هنگام نگارش خبر برابر ۱٫۰۵۷ تریلیون دلار است.

این مقدار بیشتر از موجودی وون کره جنوبی است که در دسامبر ۲۰۲۰ تخمین زده شده بود حدود ۱,۱۷۸,۷۴۸,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ KRW (وون کره جنوبی) که اکنون تقریبا برابر ۱٫۰۴ تریلیون دلار است.

برای بار اول در فوریه پس از اعلام سرمایه‌گذاری ۱٫۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، ارزش بازار بیت کوین از ۱ تریلیون دلار گذشت. پذیرش بیت کوین توسط شرکت‌های بزرگ مانند این شرکت تولید‌کننده‌ی خودروی الکتریکی، به‌سرعت قیمت این سرمایه را به رکوردهای جدید بالاتر از ۵۷ هزار دلار در ۲ اسفند رساند. قیمت بیت کوین این هفته در فاصله‌ی نزدیکی از رکورد ۵۷ هزار دلاری خود قرار دارد و ارزش بازار آن می‌تواند به‌زودی از آلفابت، شرکت مادر گوگل بیشتر شود. ارزش بااپل با داشتن اختلاف ۱ تریلیون دلاری، از لحاظ ارزش بازار در فاصله‌ی امنی با بیت کوین قرار دارد.

جالب است بدانید که برای اپل بیش از ۴۰ سال طول کشید که به ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری برسد. از زمانی ‌که اولین تراکنش بیت کوین انجام شد، برای این رمزارز تنها ۱۲ سال طول کشید تا به ارزش بازار یک تریلیون دلاری برسد. این زمان برای گوگل ۲۲ سال بود.بیت کوین امسال از دو شرکت بزرگ یعنی تسلا و غول تکنولوژی چینی تنسنت گذشته و در حال نزدیک شدن به آلفابت با ۱٫۴ تریلیون دلار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi