مشاور بایدن از ارتباط با ایران برای آزادی زندانیان سخن گفت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

04 مرداد 1400 ساعت 18:08

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت ارتباط با ایران را درباره آزادی زندانیان آغاز کرده‌اند.

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از ایرنا، جیک سالیوان روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری سی بی اس گفت که ایالات متحده ارتباط با ایران را در مورد بازداشت آنچه که شهروندان آمریکایی خواند، آغاز کرده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید که با برنامه "فیس د نیشن" این شبکه گفت‌وگو می‌کرد این مطلب را در پاسخ به این سوال گفت که لازم است مذاکرات درباره زندانیان را با ایران آغاز کنید؟

سالیوان ادامه داد: ما قصد داریم به طور مستقیم با ایرانی‌ها در مورد آنچه که او بازداشت ناعادلانه و غیرقانونی شهروندان آمریکایی در ایران دانست، ارتباط برقرار کنیم.

مجری برنامه پرسید: آیا هنوز این کار را انجام داده‌اید که مشاور امنیت ملی بایدن گفت: ما شروع به برقراری ارتباط با ایرانیان در مورد این موضوع کرده‌ایم ، بله. و ما هرچه جلو برویم این کار را ادامه خواهیم داد.

البته سالیوان مشخص نکرد که این ارتباط و تعامل به چه صورت بوده است هرچند که جمهوری اسلامی ایران و آمریکا حتی در دولت ترامپ هم درباره زندانیان از طریق سفارت سوئیس ارتباطاتی را برقرار کرده بودند و دو زندانی هم مبادله شدند.

جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا شده است که به ویژه به اتهام مجعول دور زدن تحریم بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود حدود ۲۰ ایرانی در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi