رونمایی از ۱۰ پروژه هوشمندسازی شهرداری تهران

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

04 مرداد 1400 ساعت 17:35

در مراسمی از ۱۰ پروژه هوشمندسازی شهرداری تهران با حضور شهردار و شماری از مدیران شهری پایتخت رونمایی شد.

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران روز شنبه در این مراسم یکی از ویژگی‌های برنامه تهران هوشمند را ساختارمند بودن آن توصیف کرد و گفت: این برنامه بر اساس یک ساختار پیش رفته است و هم از سوی شورای سیاستگذاری تهران هوشمند و هم مدیران شهرداری تاکید شده که تمام پروژه ها متولی، هدف و شناسنامه داشته باشد.

محمد فرجود افزود: البته ممکن است در زمانبندی‌های افتتاح و رونمایی از پروژه‌ها به دلایلی تاخیر ایجاد شود؛ اما مسیر رو به جلو به ویژه  امسال هم به دلیل کرونا و هم تاکیدات مدیریت شهری و اعضای شورای شهر مبنی  بر اینکه هوشمندسازی در اولویت است، مسیر هوشمندسازی شتاب بیشتری گرفته است.

وی ادامه داد: نکته دوم برنامه تهران هوشمند، این است که برنامه محور بودن، زیرساخت همه کارها قرار گرفته است، درواقع  پیش از هر کاری برنامه‌ریزی انجام شده است و چه در داده که بازنگری و استاندارسازی شده، چه حوزه شبکه برنامه ریزی شده و در بخش نرم افزار هم تحول اساسی این است که بر یکپارچگی سامانه ها تاکید و ریل گذاری انجام شده که سال آینده هم پیگیری می شود.  

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به سامانه تهران من اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران در مسیر هوشمندسازی سعی کرده یک طرفه عمل نکند و به دنبال دریافت بازخوردها از شهروندان چه مثبت و چه منفی بوده است و از بازخوردها ترسی نداشته که عیب شهرداری را بگیرند؛ درواقع سعی شد، شهرداری در معرض قضاوت قرار بگیرد. مانند ۱۳۷ که شهرداری از شهروندان می‌خواهد تا با بارگذاری عکس و فیلم در بخش ۱۳۷ سامانه تهران من، مسایل و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه توجه به نوآوری در همه ابعاد در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برای پیشبرد برنامه تهران هوشمند، استفاده از روش های جدید در تعامل با بخش خصوصی، قانونگذاری و حتی قانون‌زدایی از برخی حوزه‌ها انجام شد و تاکید بر حکمروایی شهری بود.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi