سود تسلا از سرمایه‌گذاری در بیت کوین از سود فروش خودرو در ۲۰۲۰ پیشی گرفت

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

04 مرداد 1400 ساعت 19:10

کمتر از دو هفته پیش خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در محبوب‌ترین رمزارز بازار یعنی بیت کوین منتشر شد و در این مدت کوتاه، قیمت آن افزایش چشمگیری پیدا کرده و ارزش بازار بیت کوین از ۱ تریلیون دلار فراتر رفته. حالا مشخص شده سود تسلا از این سرمایه‌گذاری از سود کل فروش خودروهای این برند در ۲۰۲۰ بیشتر بوده است.

بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۵۵ هزار دلار معامله می‌شود و اگر میزان رمزارزهای خریداری شده توسط تسلا تغییری ایجاد نشده باشد، این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی از تاریخ ۱۲ بهمن تا به امروز ۹۳۰ میلیون دلار سود کرده. میزان سودآوری این رمزارز برای تسلا ۳۰ درصد بیشتر از سود ۷۲۱ میلیون دلاری آن از فروش خودروها در سال ۲۰۲۰ است.

قیمت بیت کوین در ماه‌های گذشته رشد سرسام‌آوری داشته و اگرچه تعدادی منتظر رشد بیشتر آن و رقابت با بازار طلا هستند، اما برخی کارشناسان آن را یک حباب می‌دانند و منتظر افت قیمت این رمزارز در آینده هستند. با وجود چنین پیش‌بینی‌هایی، مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک از این سرمایه‌گذاری حمایت کرده است.

نزدیک به دو هفته پیش مشخص شد تسلا در ژانویه ۲۰۲۱ به میزان ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و همچنین از برنامه‌هایش برای قبول این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت در آینده خبر داد. در آن زمان ارزش سهام این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی ۲ درصد افزایش پیدا کرد و قیمت بیت کوین هم به مرز ۴۵ هزار دلار رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi