خرید ۶۳۰ دستگاه واگن مترو در دستور کار شهرداری تهران است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

17 ارديبهشت 1400 ساعت 18:22

شهردار تهران با بیان اینکه با توجه به حاکمیتی بودن امور حمل ونقل عمومی در کلانشهر تهران، دولت و مجلس باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند، افزود: خرید ۶۳۰ واگن مترو به صورت سی کی دی از کشور چین اکنون در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است

«پیروز حناچی» در گفت و گوی ویژه خبری سیما افزود: برای خرید این تعداد واگن مترو بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز مکاتبات لازم را با طرف چینی انجام داده است.

وی با بیان اینکه تقویت ناوگان حمل ونقل عمومی در تهران بسیار ضروری است، گفت: هر واگن مترو  اکنون یک میلیون یورو قیمت دارد و در چهار سال اخیر ۱۷۷ دستگاه واگن مترو به ناوگان مترو تهران افزوده شده است.

شهردار تهران یادآورشد که  اکنون مترو تهران به کمتر از  ۲ هزار واگن نیاز مبرم دارد و هنوز هم نسل اول واگن های مترو تهران بازسازی نشده، ولی امسال برای بازسازی ۴۰۰ واگن توافق کرده ایم.

شهردار تهران در خصوص تولید واگن ملی در کشور یادآورشد: تولید واگن مترو ملی در کشور پروژه بزرگی است زیرا قبلا واگنهای مترو به صورت سی کی دی وارد کشور می شد، سپس در واگن سازی تهران مونتاژ می شد،اما هم اکنون ساخت واگن ملی در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.

حناچی افزود: برای نخستین بار در اسفند ماه سال جاری اولین رام قطار مترو ایران با 80 درصد داخلی سازی رونمایی خواهد شد و برای تداوم تولید واگن ملی در کشور به حمایت دولت نیاز داریم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi