پیشنهاد انتقال ترمینال جنوب به اطراف حرم امام خمینی(ره)

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

29 مهر 1399 ساعت 15:10

در پی تخریب‌هایی که به خاطر اجرای برخی پروژه‌ها در این محدوده انجام شده در برخی نقاط بافت ناایمن شکل گرفت و همین امر بستری برای گسترش آسیب‌های اجتماعی در این محدوده شد.

به گزارش تهران هوشمند و به نقل از ايمنا، حسن خلیل آبادی با اشاره به شکل گیری آسیب‌های اجتماعی نظیر حضور معتادان و بزهکاران در اطراف ترمینال جنوب اظهار کرد: در پی تخریب‌هایی که به خاطر اجرای برخی پروژه‌ها در این محدوده انجام شده در برخی نقاط بافت ناایمن شکل گرفت و همین امر بستری برای گسترش آسیب‌های اجتماعی در این محدوده شد.

وی افزود: راه حل این مسأله، انتقال ترمینال جنوب به جایی دیگر در حاشیه تهران است که در اطراف آن بافت مسکونی نباشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اطراف حرم مطهر امام خمینی (ره) مکان مناسبی برای انتقال ترمینال جنوب است، تصریح کرد: چون در این محدوده بافت مسکونی نیست لذا شاهد شکل گیری آسیب‌های اجتماعی هم نخواهیم بود و می‌توان با ایجاد فضاهای تجاری و هتل بستر توسعه گردشگری در این محدوده را هم فراهم کرد.

وی با بیان اینکه ضمن انتقال ترمینال جنوب باید، جایگزین مناسبی را هم ایجاد کنیم، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان ادامه داد: برای فعالیت جایگزین چند گزینه را می‌توان پیشنهاد داد که شامل ایجاد نمایشگاه‌های کم مخاطب، ساخت مجموعه‌های فرهنگی، سینما و مجموعه ورزشی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi