"کمین کردن" پلیس در تهران ممنوع است

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 شهریور 1400 ساعت 19:00

رئیس پلیس پایتخت درباره مسئله کمین کردن ماموران گفت: تأکید می‌کنم در شهر تهران، "کمین" ممنوع است اگر بنده متوجه این موضوع شوم و کسی در تماس با موضوع ۱۹۷ موردی را با مشخصات کامل اعلام کند، با مامور خاطی برخورد می‌شود.

سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه صبحگاه مشترک یگان‌های نیروی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا سهمی از جریمه‌ها به حساب پلیس واریز می‌شود، اظهار کرد: جرائمی که در داخل شهر اتفاق می‌افتد و توسط پلیس ثبت می‌شود، تماماً به خزانه دولت می‌رود و هیچ ربطی به پلیس ندارد، دولت باید سهمی را در رابطه با جرایمی که داخل شهر اتفاق می‌افتد، به شهرداریها و در رابطه با خارج شهر، به وزارت راه بدهد، آنها نیز در رابطه با بهبود وضعیت راهها، نقاط حادثه‌خیز، گذاشتن المانهای ترافیکی و... اقدام کنند.

رئیس پلیس پایتخت در رابطه با دیدار با نمایندگان تهران گفت: در این دیدار گزارشی از اقدامات، عملکردها و کارهایی که توسط نیروی انتظامی در تهران بزرگ انجام می‌شود، نکاتی ارائه شد؛ تمامی نمایندگان از تلاشهای نیروی انتظامی در تهران بزرگ تقدیر و تشکر کردند و به سوالات آنها پاسخ داده شد، نمایندگان بازدیدی از پلیس 110 و مرکز فرماندهی کنترل مرکز بزرگ و هوشمند ترافیک که در حال آماده شدن است، داشتند، این مرکز تقریبا بزرگترین مرکز کنترل ترافیک کشور است.

سردار رحیمی در رابطه با مزیت افتتاح مرکز کنترل ترافیک متذکر شد: میزان خودروهای موجود در تهران چهار برابر حجم خیابانها است، اول مهر بالغ بر 50 درصد تردد در بزرگراه‌ها افزایش پیدا کرد اما به هیچ عنوان نگذاشتیم مشکل جدی ترافیکی ایجاد شود، اکنون در 6 ماهه دوم پلیس کار سختی در حوزه راهنمایی و رانندگی دارد و تلاش داریم که مشکلی برای مردم ایجاد نشود، چند سال قبل تهران مکرراً قفل می‌شد اما در یکی دو سال گذشته با تدابیر انجام شده نگذاشتیم بحث قفل شدن معابر اتفاق بی‌افتد.

وی افزود: در بعضی مواقع که موضوعات خاصی به وجود می‌آید و تردد مسئولان خارجی را داریم، ممکن است مشکلات ترافیکی به وجود آید اما ترافیک تهران را به طور کلان نگاه می‌کنیم، افرادی که در مرکز کنترل در حال هدایت و مدیریت ترافیک هستند، ترافیک را به صورت کلان می‌بینند.

سردار رحیمی درباره مسئله کمین کردن ماموران برای متوقف کردن خودروها و موتورسیکلت‌ها متذکر شد: تأکید می‌کنم در شهر تهران، کمین ممنوع است اگر بنده متوجه این موضوع شوم و کسی در تماس با موضوع 197 موردی را با مشخصات کامل اعلام کند با مامور خاطی برخورد می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi