مجلس تصویب کرد : 12 درصد ، تعرفه گمرکی برای گوشی های همراه بالای 600 دلار

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

01 خرداد 1401 ساعت 21:01

نمایندگان مجلس در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۱، تعرفه واردات گوشی‌های همراه خارجی بالای ۶۰۰ دلار را ۱۲ درصد تعیین کردند. 

به گزارش تهران هوشمند ، نمایندگان مجلس در جریان بررسی بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۱، با بند الحاقی کمیسیون تلفیق به بودجه ۱۴۰۱ موافقت کردند. بر این اساس حقوق ورودی واردات گوشی‌های موبایل بالای ۶۰۰ دلار برابر ۱۲ درصد تعیین می‌شود.

این بند در لایحه دولت وجود نداشت و توسط کمیسیون تلفیق به بودجه اضافه شد. سال گذشته هم در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۰ هم کمیسیون تلفیق این بند را به بودجه اضافه کرد که مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت. نمایندگان در آن زمان کمک به افرادی را که گوشی‌های ساده و معمولی استفاده می‌کنند، دلیل تعیین تعرفه گمرکی برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار اعلام کردند.

البته این بند با مخالفت‌های بسیاری رو‌به‌رو شد و بسیاری از کارشناسان معتقد بودند تصویب این بند قیمت گوشی‌های تلفن همراه را افزایش می‌دهد.

شب گذشته همچنین در جریان بررسی این بند، بعضی نمایندگان خواستند این افزایش تعرفه را به تبلت‌های بالای ۲۰۰ یورو و لپ‌تاپ‌های بالای ۵۰۰ یورو نیز تسری دهند که با موافقت نمایندگان رو‌به‌رو نشدند.درآمد حاصل از افزایش تعرفه واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار قرار است صرف تولید گوشی در داخل کشور شود؛ اما مجلس هنوز وارد بررسی بندهای هزینه‌ای بودجه نشده و این موضوع تاکنون نهایی نشده است.

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi