زمان شارژ گوشی هوشمند با شارژرهای کوچک GaN به 20 دقیقه کاهش می یابد

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

06 آذر 1400 ساعت 11:58

مدیر عامل شرکت آنکر ادعا می‌کند به لطف نسل جدید شارژرهای گالیم نیترید (GaN) زمان شارژ گوشی‌های هوشمند به ۲۰ دقیقه کاهش می‌یابد. 

استیون یانگ، مدیرعامل شرکت شخص ثالث شارژر و لوازم جانبی آنکر (Anker)، گفته است که به لطف نسل جدید شارژرهای گالیم نیترید (GaN) که در حال حاضر توسط اپل پذیرفته شده، زمان شارژ گوشی به ۲۰ دقیقه کاهش می‌یابد. مدت ذکر شده برای شارژ کامل صفر تا صد دستگاه است.

به گزارش تهران هوشمند به نقل از 9to5mac، استیون یانگ گفت تصمیم اپل برای حذف شارژرها از جعبه‌های آیفون خبر بسیار خوبی برای شرکت‌هایی مانند شرکت او بوده است. وی با خبرگزاری ورج مصاحبه‌‎ای داشته است. این مصاحبه بیشتر روی خود شرکت متمرکز بود، اما برخی از عناصر مرتبط با اپل نیز در آن وجود داشت.

از او پرسیده شد اکنون که اپل دیگر شارژری در جعبه‌های خود قرار نمی‌دهد، آیا فروش آنکر افزایش یافته است؟ وی در پاسخ به این سؤال گفت:

بله، [ما] خیلی بیشتر می‌فروشیم، زیرا این یک دسته‌بندی جدید است. پیش از این، بسیاری از کاربران به تنهایی شارژر نمی‌خریدند. طبق نظرسنجی ما، حدود ۵۰ درصد از کاربران، از شارژر دستگاه‌های قدیمی خود استفاده می‌کنند زیرا در طول سال‌ها چند مورد از آن‌ها را نگه داشته‌اند. اما اکنون افراد بیشتری شروع به خرید شارژرهای جداگانه کرده‌اند.

او همچنین با گفتن اینکه تنها نیمی از خریداران آیفون قصد خرید شارژر جدید را دارند، ادعای اپل درباره نگرانی‌های زیست محیطی را پذیرفت. عده‌ای می‌گفتند اپل با حذف شارژر از جعبه‌ دستگاه‌های خود تنها قصد صرفه‌جویی در هزینه را داشته است.

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi