تیک تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل در سه ماهه سوم 2021

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

04 آبان 1400 ساعت 16:30

بر اساس آمار، PUBG محبوب‌ترین بازی موبایل است و تیک تاک بیشترین درآمد را در میان اپلیکیشن‌ها دارد. شیوع ویروس کرونا به قرنطینه شدن کاربران ختم شد؛ اما در این بین اتفاقات تلخ و شیرینی در دنیای فناوری رخ داد. برخی از بازارهای گجت‌ مانند دوربین‌ عکاسی با افت فروش شدیدی مواجه شدند اما برخی از محصولات مانند لوازم جانبی کامپیوتر مورد استقبال قرار گرفتند؛ زیرا بسیاری از کاربران برای فعالیت از خانه نیاز به تجهیزات مختلف داشتند.

در این بین، استقبال از اپلیکیشن‌های موبایل با رشد چشمگیری همراه شد. بسیاری از کاربران برای ادامه‌ی فعالیت تحصیلی یا کاری خود به اپلیکیشن‌های مختلف نیاز داشتند و برخی دیگر از کاربران برای سپری کردن وقت خالی ایجادشده به خاطر قرنطینه شدن، به سراغ تجربه‌ی اپلیکیشن‌های جدید رفتند.

البته طی ماه‌های اخیر و با آغاز واکسیناسیون در سراسر دنیا، زندگی کاربران اندروید و iOS در حال بازگشت به روال گذشته است و آمار نشان می‌دهد که نصب اپلیکیشن‌ها در پلتفرم اندروید ۱٫۲ درصد و در پلتفرم iOS نیز ۲٫۱ درصد افت تجربه می‌کند؛ اما درآمدها نه‌تنها کاهشی نیافته است، بلکه آمار افزایشی قابل توجهی نشان می‌دهد.

در مجموع، کاربران پلتفرم‌های اندروید و iOS در گوگل پلی استور و اپ استور اپل رقمی بالغ بر ۳۳٫۶ میلیارد دلار را طی ماه‌های جولای تا سپتامبر هزینه کرده‌اند. GSMArena گزارش می‌دهد که این مبلغ شامل تمامی فعالیت‌ها از جمله خرید اشتراک یا پرداخت درون‌برنامه‌ای می‌شود و اگر آن را با بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰ مقایسه کنیم، با رشدی ۱۵٫۱ درصدی مواجه می‌شویم. در بازه‌ی زمانی سه‌ماهه جولای تا سپتامبر سال ۲۰۲۰ کاربران دو پلتفرم ذکرشده مبلغی بالغ بر ۲۹٫۲ میلیارد دلار در پلی استور و اپ استور هزینه کرده بودند.

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi