چهار ویژگی جدید و جالب واتس اپ !

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

27 مرداد 1401 ساعت 00:11

در پایان ماه مارس گزارشی در خصوص آزمایش توانایی ارسال فایل‌های تا سقف ۲ گیگابایت توسط واتساپ منتشر شد. در حالی که این ویژگی در حال حاضر فقط برای آزمایش کنندگان بتا در دسترس است، ویژگی دیگری نیز ممکن است در آینده نزدیک به این اپلیکیشن اضافه شود. نسخه‌های بتا ۲۲.۸.۰.۷۴ واتساپ برای iOS و ۲.۲۲۰۹.۰۳ برای دسکتاپ با این عملکرد سازگار هستند.

به گزارش فرارو، آخرین نسخه‌های واتس‌اپ بتا برای اندروید، وب و دسک‌تاپ این امکان را به کاربران می‌دهند تا زمان تخمینی رسیدن اسناد به اشتراک گذشته شده به گیرنده و اسناد در حال دانلود را مشاهده کنند. همانطور که در اسکرین شات به اشتراک گذاشته مشاهده می‌شود زمانی که شخصی فایلی را ارسال می‌کند، گیرنده می‌تواند ببیند که دانلود کامل سند چقدر زمان می‌برد. در حال حاضر این ویژگی برای برخی از کاربران بتا ارائه شده است. این اپلیکیشن همچنین در حال توسعه یک رابط کاربری جدید برای حساب‌های تجاری است. این ویژگی به کاربران تجاری این امکان را می‌دهد که مستقیماً یک لینک کوتاه را با مشتریان خود به اشتراک بگذارند. در حال حاضر این ویژگی در نسخه بتای اندروید این اپلیکیشن وجود دارد و به زودی برای کاربران Business نسخه IOS واتساپ نیز در دسترس قرار می‌گیرد. از این پس واتساپ به کاربران عادی و تجاری اجازه می‌دهد تا پروفایل‌های کاربری خود را از طریق یک کد QR به اشتراک بگذارند. کاربران می‌توانند بصورت دستی لینک‌های کوتاهی را به پروفایل واتساپ خود اضافه کنند. ویژگی جدید کسب و کار واتساپ در حال حاضر در نسخه بتای ۲.۲۲.۹.۸ در دسترس است. اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده از این اپلیکیشن نشان می‌دهد دکمه کد QR موجود در کنار نام حساب کاربری با یک نماد اشتراک گذاری جدید جایگزین خواهد شد. با ضربه زدن روی این نماد وارد بخشی به نام «اشتراک‌گذاری نمایه‌ها» خواهیم شد که این امکان را به ما می‌دهد تا لینک کوتاه نمایه خود را کپی کنیم. از این لینک کوتاه می‌توان برای چت کردن با یک حساب واتساپ بدون نیاز به ذخیره شماره تلفن آن در لیست مخاطبین خود استفاده کرد. این قابلیت یک url کوتاه در wa.me ایجاد می‌کند پس از آن شماره تلفن کاربر درج می‌شود.

واتساپ همچنین در حال کار بر روی چند ویژگی جدید در نسخه iOS این اپلیکیشن است. یکی از این ویژگی‌ها توانایی واکنش به پیام‌ها می‌باشد. نسخه بتای واتساپ برای اندروید نیز در حال آزمایش نسخه بهبودیافته این ویژگی است که به کاربران اجازه می‌دهد با هر ایموجی که می‌خواهند واکنش نشان دهند. واتس‌اپ همچنین در حال آماده‌سازی ویژگی سازگاری چند دستگاهی است؛ این ویژگی باعث می‌شود که دستگاه‌های بیشتری پیام‌ها را به طور همزمان دریافت کنند. بدون اینکه به تلفن جفت شده نزدیک باشند و یا دستگاه جفت شده به اینترنت متصل باشد.

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi