ضریب نفوذ اینترنت در کشور از 122 درصد عبور کرد

پایگاه خبری و پرتال تهران هوشمند ، بهترین مرجع کسب خبر و درگاه های الکترونیک شهر تهران

07 اسفند 1402 ساعت 17:02

بررسی آخرین آمار حوزه فناوری اطلاعات نشان می‌دهد ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت و سیار در کشور، در مجموع از ۱۲۲ درصد عبور کرده است.

به گزارش تهران هوشمند ، با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و تغییر سبک زندگی مردم جهان، استفاده از تلفن همراه به ویژه در یک و نیم سال گذشته و به واسطه شیوع کرونا، شدت گرفت. شیوع کرونا در جهان، مخاطرات بسیاری را رقم زد. شیوع ویروس کرونا بر همه چیز تاثیر منفی داشت، شاید بتوان گفت بر روی تنها چیزی که تاثیر مثبت داشت، استفاده از فناوری برای رفع نیازهای روزمره بود.استفاده مردم از اینترنت که لازمه آن دسترسی داشتن به گوشی تلفن همراه باعث شده اکنون ۱۳۵ میلیون و ۸۸۹هزار و ۴۲۴ خط تلفن همراه در کشور فعال باشد.

وضعیت توسعه تلفن همراه، در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد سهم همراه اول از خطوط فعال ۷۲ میلیون مشترک، ایرانسل بیش از ۵۸ میلیون مشترک و اپراتو رایتل بیش از پنج میلیون مشترک است. ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور اکنون از ۱۶۱ درصد عبور کرده است.

تعداد اشتراک‌های تلفن ثابت در کشور اکنون از ۲۹ میلیون و ۳۰۶ هزار خط دایری عبور کرده و ضریب نفوذ استفاده از این فناوری را به بیش از ۳۴ درصد رسانده است. اکنون ۵۱ هزار و ۴۰۰ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۲۷۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند. آخرین گزارش آماری از بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد ضریب نفود اینترنت پهن‌باند در کشور به حدود ۱۲۲ درصد رسیده است. مانند گذشته در بخش اینترنت سیار (با ضریب نفوذ بیش از ۱۰۹ درصد) رشد مناسبی را شاهد بودیم، اما اینترنت ثابت با ضریب نفود نزدیک به ۱۳ درصد همچنان به دلایل مختلف از توسعه دور مانده است.

تعداد مشترکان اینترنت پهن‌باند در کشور بیش از ۱۰۲ مشترک است که از این میان ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۷۵۹ مشترک، اینترنت پهن‌باند ثابت دارند و ۹۱ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۲۸۱ نفر، مشترک اینترنت پهن‌باند سیار هستند. ترافیک مرسولات و تعداد واحدهای پستی نیز بخش دیگری از این گزارش هستند. تعداد مرسولات پستی در ۹ ماه ابتدای ۱۴۰۰ بیش از ۱۸۴ میلیون مرسوله بوده است. اکنون تعداد ۲ هزار و ۵۳۹ واحد پستی در سراسر کشور مشغول به ارائه خدمت هستند.

تهران هوشمندکپی رایت © 1397 کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.
logo-samandehi
;